Twój koszyk

Zamknij

Certyfikat OEKO-TEX®. Co to oznacza?


Certyfikat OEKO-TEX® STANDARD 100, to zgodny na całym świecie, niezależny system testowania i certyfikacji surowych, półproduktów i gotowych produktów tekstylnych, pod kątem wykorzystywania substancji szkodliwych, na wszystkich etapach ich produkcji (w tym wykorzystywanych materiałów pomocniczych).

Innymi słowy, naukowcy z OEKO-TEX® analizują zawartość chemiczną produktów konsumenckich. Materiały są rygorystycznie oceniane w celu określenia poziomów zawartości dziesiątek niebezpiecznych substancji, takich jak formaldehyd, pestycydy, metale ciężkie i konserwanty. Certyfikat OEKO-TEX® wskazuje, że produkt jest wolny od niebezpiecznych substancji chemicznych, jest nietoksyczny i bezpieczny dla konsumentów.

Przykłady artykułów mogących podlegać certyfikacji to wszelkiego rodzaju odzież, domowe tekstylia, pościele, produkty frotte, a także surowe i barwione/gotowe przędze, tkaniny, dzianiny i akcesoria takie jak guziki, zamki błyskawiczne, nici do szycia lub metki/etykiety.

Każdy produkt z etykietą OEKO-TEX® "Confidence in textiles" poprawia wiarygodność produktu i firmy, która może się nią posługiwać. Wyraźnie wskazuje, że zdrowie i dobre samopoczucie klientów są dla nich ważne. Jednocześnie certyfikat OEKO-TEX® STANDARD 100 wspiera handel detaliczny, wypełniając swój obowiązek prawny. Oferuje prawdziwą wartość dodaną, która pomaga konsumentom w podjęciu dobrej decyzji przy zakupie produktu z tym certifikatem.

Przykłady certyfikatu OEKO-TEX® STANDARD 100, używany na przełomie lat:

1992
2011
2016
Więcej informacji można znaleść na: https://www.oeko-tex.com